niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPasja dziecka do sportu

Pasja dziecka do sportu

Sport może być prawdziwą pasją nie tylko dla ludzi dorosłych, ale również dla dzieci. Uprawiany od najmłodszych lat często definiuje całą karierę zawodową, ale nawet, jeśli pozostaje tylko hobby, na pewno odbija się korzystnie na sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto zaszczepić taką pasję w dziecku.

Sport to zdrowie

Na etapie szybkiego kształtowania się układu szkieletowego, mięśniowego oraz odpornościowego bardzo istotna jest zarówno zbilansowana dieta, jak i aktywność fizyczna. Pomaga ona między innymi zahartować organizm oraz utrzymać masę ciała na prawidłowym poziomie, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, kiedy co 5 dziecko w Polsce ma nadwagę. Trudno nie zauważyć, że zainteresowanie malucha sportem to krok w kierunku wpojenia mu zasad zdrowego trybu życia.

Szkoła budowania relacji

Dzieci przesadnie nieśmiałe na boisku uczą się nawiązywać przyjaźnie, a zbyt pewne siebie pokornieją. Wymaga tego niemal każda dyscyplina sportowa, ponieważ nawet, jeśli trenuje się ją indywidualnie, prędzej czy później przychodzi czas na współzawodnictwo. Maluchy mają kontakt z rówieśnikami, z którymi dzielą tę samą pasję i tematy do rozmowy. Dowiadują się też, że rywalizacja nie jest niczym złym, o ile jest uczciwa. Zarówno łatwość nawiązywania znajomości, jak i szczerość oraz wierność zasadom fair play pomogą im w przyszłości odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie.

By nigdy się nie poddawać!

Osoby, które uprawiają sport, to w zdecydowanej większości ludzie wytrwali. W końcu na drodze do poprawy indywidualnych wyników nigdy nie brakuje porażek i chwil zwątpienia. Sportowiec, nawet ten najmłodszy, z pewnością zrozumie, że zawsze warto próbować dalej, zamiast po prostu się poddawać. Jeśli dziecko poczuje zamiłowanie do danej dyscypliny i wyrobi w sobie tę umiejętność, być może w przyszłości zostanie zawodowym graczem, ale wytrwałość w dążeniu do celu otwiera również inne, nie mniej ambitne, ścieżki kariery.

Niezawodny sposób na stres

Każdy powinien mieć coś, co pozwoli mu zapomnieć na chwilę o codziennych problemach, odprężyć się i poukładać myśli. Bardzo często taką odskocznią jest właśnie sport – warto pokazać to dziecku i sprawdzić, czy rzeczywiście po treningu łatwiej mu się skoncentrować. Wielu rodziców nie potrafi sobie poradzić z nadmiarem energii u swojej pociechy w wieku szkolnym, więc tym bardziej “wyciszenie” jej poprzez aktywność fizyczną wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Dobry nawyk na całe życie

Im wcześniej zacznie się kształtować pozytywne nawyki u dziecka, tym lepiej. Jeżeli sport stanie się jego pasją już w najmłodszych latach, istnieje duża szansa, że nie zrezygnuje z niego w przyszłości. Treningi pomogą mu rozwijać się prawidłowo na każdym polu, a kiedy już dorośnie, nadal będzie chętnie wracał do tego hobby, co na pewno odbije się korzystnie na jego zdrowiu, kondycji fizycznej i psychicznej.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Wesołych Świąt

Trening plyometryczny

Ćwiczenie z Mini Bandami

Koordynacja + technika

Przejdź do paska narzędzi