wtorek, 24 maja, 2022
Strona głównaAktualnościNieoficjalne Mistrzostwa Polski U-14 w Radomiu - zapowiedź

Nieoficjalne Mistrzostwa Polski U-14 w Radomiu – zapowiedź

NMP U14 AKTUALIZACJA TABEL 16 .03. Udział w nMP U14 tylko dla zespołów które w tym sezonie grały w rozgrywkach chłopcami urodzonymi w 2007 i młodsi !!!

Międzyszkolny Klub Sportowy Piotrówka Radom w dniach 9-13.06.2021 organizuje drugą edycję Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Polish Champion U14 o Puchar SKM (rocznik 2007 i młodsi) Turniej przewidziany jest dla  32 zespołów które grały w rozgrywkach tylko rocznikiem 2007 i młodszym. Patronatem medialnym turnieju jest Serwis Koszykówki Młodzieżowej.Pomysłodawcą turnieju jest pan Ireneusz Juraszewski dyrektor Sportowy MKS Grójec. Celem tego turnieju jest wyłonienie najlepszej polskiej drużyny cyklu U-14 chłopców w sezonie 2020/21. W  kraju mamy  ponad 90 drużyn w kategorii U14 (rocznik 2007 i młodsi)

Turniej zostanie przeprowadzony minimum na czterech halach.
Zakwaterowanie:  Bursa Szkolna nr 1 ul. Kościuszki 5 oraz Szkolne Schronisko  Młodzieżowe w Radomiu ul. Limanowskiego 34.
Wyżywienie: Bursa Szkolna nr 1 ul. Kościuszki 5
Koszty:
– 300 zł wpisowego do końca Kwietnia 2021 na konto
– 160  zł/os za dwa pierwsze dni zawodów (nocleg oraz wyżywienie wtorek kolacja, środa śniadanie, obiad, kolacja, czwartek śniadanie, obiad) płatne do końca maja 2021
Drużyny, które będą grały w dalszych etapach rywalizacji ponoszą odpłatność gotówką na miejscu ( za trzeci dzień pobytu płacimy przed kolacją we czwartek, za kolejne w piątek przed kolacją). Opłata za osobodzień wynosi 80 zł.
Nie ma możliwości wzięcia udziału w zawodach bez skorzystania z oferty noclegowej i żywieniowej.
Dane do przelewu:
Międzyszkolny Klub Sportowy Piotrówka Radom ul. Trojańska 5, 26-600 Radom nr konta bankowego:
28 1240 3259 1111 0000 2989 7980
tytułem: Wpłata na cele statutowe Puchar SKM
W sprawach faktur należy kontaktować się drogą mailową mkspiotrowka@wp.pl. W razie wątpliwości lub pytań proszę o kontakt z Krzysztofem Sońtą tel. 570 851 205.
Obowiązują przepisy gry, które obowiązują w rozgrywkach PZKosz dla Kategorii Kadet  w sezonie 2020/2021.
W zawodach mogą brać udział zawodnicy danego klubu posiadający licencję do gry w rozgrywek organizowanych przez PZKosz w sezonie 2020/21.
Pierwszeństwo udziału w turnieju mają:
Po trzy najlepsze drużyny z województw które brały udział w Finale OOM 2021
(Ślaskie, Mazowieckie, Wielkopolskie, Pomorskie, Małopolskie, Dolnośląskie, Kujawsko-Pomorskie i Zachodniopomorskie
Po jednej najlepszej drużynie z województw które nie grały w Finałach OOM 2021
(Podkarpackie, Opolskie, Lubuskie, Lubelskie, Podlaskie, Łódzkie)
Jeżeli w danym województwie nie ma w tym sezonie rozgrywek U14. Zaproszenie na turniej otrzyma drużyna które najlepiej wypadnie w rozgrywkach U15 grając tylko chłopcami rocznika 2007 i młodsi. Z województw: Świętokrzyskiego i Warmińsko-Mazurskiego nie ma drużyny która grała by tylko rocznikiem 2007 i młodsi

Jeden klub może wystawić tylko jedną drużynę

Każdy pozostały zespół może zapisać się na listę rezerwową – jeśli będą wolne miejsca w turnieju organizator zadecyduje jaką drużynę zakwalifikuje do udziału w turnieju
System rozgrywek jak w pierwszej edycji
32 zespoły podzielone na 8 grup po cztery zespoły – gramy każdy z każdym w grupie (pierwszy i drugi dzień turnieju środa – czwartek). Po dwa najlepsze zespoły awansują do drugiego etapu rozgrywek.
W drugim etapie turnieju po rozgrywkach grupowych robimy tzw krzyżówkę grup. Będzie wyglądała inaczej niż w pierwszej edycji (za namowa trenerów) i tak w 1/16 turnieju łączone grupy A-E, B-F, C-G i D-H

1/16 ) – 16 drużyn Piątek trzeci dzień turnieju System Pucharowy – przegrany zespól odpada
1 mecz: 1A – 2E
2 mecz: 2A – 1E
3 mecz: 1B – 2F
4 mecz: 2B – 1F
5 mecz: 1C – 2G
6 mecz: 2C – 1G
7 mecz: 1D – 2H
8 mecz: 2D – 1H
Ćwierćfinały – 8 drużyn  Piątek trzeci dzień turnieju. System Pucharowy – przegrany zespół odpada
mecz 9: zw mecz 1 – zw mecz 5
mecz 10: zw mecz 2 – zw mecz 6
mecz 11: zw mecz 3 – zw mecz 7
mecz 12: zw mecz 4 – zw mecz 8
Półfinały – 4 drużyny  Sobota czwarty dzień turnieju
1 Półfinał : zw mecz 9 – zw mecz 11
2 Półfinał: zw mecz 10 – zw mecz 12
Finał i mecz o III miejsce w ostatnim dniu turnieju (niedziela)
mecz o III miejsce: przegrany 1 półfinału – przegrany 2 półfinału
FINAŁ: zwycięzca . 1 półfinału – zwycięzca 2 półfinału

Losowanie grup odbędzie się po zgłoszeniu wszystkich drużyn.Przewidywany termin losowania LIVE maj 2020
W jednej grupie nie mogą być zespoły z tego samego województwa
Koszyk 1 Mistrzowie 8 województw biorących udział w Finale OOM 2020
Koszyk 2 Wicemistrzowie 8 województw biorących udział w Finale OOM 2020
Koszyk 3 Trzecie zespoły z 8 województw biorących udziału w Finałach OOM 2020
Koszyk 4 Najlepsze drużyny z 8 województw które nie graja w Finałach OOM 2021 + ew Dzikie Karty
UWAGA Organizator ma prawo zmienic drużyny w koszykach by nie stworzyć tzw. ,,grup śmierci,,

Jeśli nastąpią jakieś zmiany będziemy informować o wszystkim na stronie Serwisu Koszykówki Młodzieżowej
Podczas turnieju Nieoficjalnych Mistrzostw Polski U14 przewidywana obecność trenerów Kadry Polski rocznika 2007 i młodsi
Miejsce zakwaterowania, podział na grupy oraz terminarz turnieju organizator zainteresowanym zespołom przyślę pod koniec maja
Do zobaczenia w gościnnym koszykarskim mieście w Radomiu

POMORSKIE  (Koniec rozgrywek 27 marca)
1 Bryza SP Kowale 15 m. 30 pkt –  Udział w nMP U14 organizator czeka na potwierdzenie (wplata wpisowego)
2 UKS 7 Sopot 15 m. 28 pkt. – Udział w nMP U14 organizator czeka na potwierdzenie (wplata wpisowego)
3 Energa Słupsk 15 m. 28 pkt. – Udział w nMP U14 organizator czeka na potwierdzenie (wplata wpisowego)4 Basket-Ósemka Wejherowo 16 m .25 pkt.
5 GAK Gdynia 16 m.24 pkt.6 De La Sale Gdańsk LS 14 m. 22 pkt.7 Maximus Gdynia 14 m. 19 pkt.8 MTS Basket Kwidzyn  16 m. 18 pkt.
9 Bryza Pruszcz Gdański 14 m. 16 pkt
10 SKS Starogard Gdański  15 m. 15 pkt.

ŚLĄSKIE  (koniec rozgrywek 30 marca)
1 ŻAK Żory 15 m. 30 pkt.
2 GTK Gliwice 13 m. 22 pkt.

3 MKS Dąbrowa Górnicza 12 m. 21 pkt.
4 UKS SP 27 Katowice 12 m. 21 pkt.5 Stela Cieszyn 13 m.  21 pkt.
6 MOSM Tychy 14 m.18 pkt.
7 MOSM Bytom 14 m.18 pkt.
8 KTK Knurów 13 m. 15  pkt.
9 MCKiS Jaworzno 14 m 13 pkt.

MAŁOPOLSKIE  (koniec rozgrywek 10 kwietnia)
1 Unia Tarnów 12 m  22 pkt.
2 Regis Wieliczka 11 m 20 pkt.
3 Korona Kraków 11 m.  19 pkt.
4 Oknoplast 12 m. 18 pkt.
5 STK WIKAR 12 m 17 pkt.6 TS Wisła Kraków 12 m. 16 pkt.
7 MUKS 1811 Unia Tarnów II 12 m.  13 pkt.
8 Kadet Oświęcim 12 m. 9 pkt.

ZACHODNIOPOMORSKIE (koniec rozgrywek 11 kwietnia)
1 Wilki Morskie Szczecin 7 m 11 pkt.
2 ŻAK Koszalin 7 m. 9 pkt.

3 Spójnia Stargard  5 m. 10 pkt.
4 Kotwica 50 Kołobrzeg 4 m  7 pkt.5 Basket Szczecinek 5 m.  5 pkt.

DOLNOŚLĄSKIE / LUBUSKIE  (koniec rozgrywek 1 kwietnia)
1 Zastal Zielona Góra 4 m.  8 pkt.
2 WKK Wrocław 3 m. 5 pkt.
3 Green Star  Zielona Góra  2 m. 3 pkt.
4 Śląsk Wrocław 2 m.  3 pkt.
5 WKK II  3 m.  3 pkt.
6 Śląsk II  2 m. 2 pkt.

KUJAWSKO-POMORSKIE  14 DRUŻYN
Trwają rozgrywki w dwóch grupach TUTAJ  po siedem zespołów. Od momentu finału  a będzie prowadzona tabela

MAZOWIECKIE – 15 DRUŻYN 
Trwają rozgrywki w dwóch grupach TUTAJ  po siedem zespołów. Od momentu finału  a będzie prowadzona tabela

WIELKOPOLSKIE 13 DRUŻYN

Trwają rozgrywki w dwóch grupach TUTAJ  Od momentu finału  a będzie prowadzona tabela


OPOLSKIE  (koniec rozgrywek 17 lutego)
1 MKS Strzelce Opolskie 10 m.  16 pkt.
2 MKS Otmuchów 7 m. 13 pkt.
3 Jedynka  Niemodlin 6 m. 12  pkt.
4 Start Meble Dobrodzień 9 m.  10 pkt.
5 Smyk Prudnik 6 m.  8 pkt.
6 UKS MOS Opole 6 m.  7 pkt

ŚWIĘTOKRZYSKIE – brak rozgrywek
W tym województwie nie było drużyny  która grała by tylko rocznikiem 2007 i młodsi

ŁÓDZKIE – brak rozgrywek U14
Jedno miejsce  dla najlepszej drużyny grającej młodszym składem w rozgrywkach U15
Ósemka Skierniewice – Udział w nMP U14 organizator czeka na potwierdzenie (wplata wpisowego)

PODLASKIE – brak rozgrywek
Jedno miejsce dla najlepszej drużyny grającej młodszym składem w rozgrywkach U15
SPK Białystok – Udział w nMP U14 organizator czeka na potwierdzenie (wplata wpisowego)

PODKARPACKIE – brak rozgrywek
Jedno miejsce dla najlepszej drużyny grającej młodszym składem w rozgrywkach U15
Niedźwiadki Przemyśl – Udział w nMP U14 organizator czeka na potwierdzenie (wplata wpisowego)

LUBELSKIE – brak rozgrywek
Jedno miejsce dla najlepszej drużyny grającej młodszym składem w rozgrywkach U15
UKS LO 2 Zamość  Udział w nMP U14 organizator czeka na potwierdzenie (wplata wpisowego)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE – brak rozgrywek
W tym województwie nie było drużyny  która grała by tylko rocznikiem 2007 i młodsi

Poprzedni artykułZabawa w murarza
Następny artykułTrening objętościowy – wideo
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Kombinacja zwodów

Kozłuj i podaj

Kozłowanie+podanie

Przejdź do paska narzędzi