niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościKoronawirus: obostrzenia w całej Polsce do 18 kwietnia. Co z obiektami sportowymi?

Koronawirus: obostrzenia w całej Polsce do 18 kwietnia. Co z obiektami sportowymi?

Sytuacja epidemiczna w Polsce w ostatnich dniach uległa pogorszeniu. W związku z utrzymującą się, wysoką liczbą osób zakażonych koronawirusem władze podjęły decyzję o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Obostrzenia, które weszły w życie od soboty 27 marca, będą trwały co najmniej do 18 kwietnia. Dotyczą między innymi uprawiania sportu.

Sport a koronawirus. Co z obiektami sportowymi?

Od 27 marca do 18 kwietnia działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego; zamknięte na przykład korty tenisowe baseny i ścianki wspinaczkowe.

Nadal zamknięte będą sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe i obiekty sportowe. Wyjątkiem są przedstawiciele sportu zawodowego, ale ich mecze rozgrywane są bez udziału publiczności.

Co z klubami fitness i siłowniami? Te obiekty mogą działać, ale wyłącznie, gdy posiadają licencję Polskiego Związku Sportowego. Ćwiczenie na otwartej przestrzeni jest możliwe. Warunkiem koniecznym jest zachowanie bezpiecznego dystansu oraz zasłonięcie ust i nosa.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Wesołych Świąt

Trening plyometryczny

Ćwiczenie z Mini Bandami

Koordynacja + technika

Przejdź do paska narzędzi